Wynajem lawety, autolawety, ile to kosztuje?

Lip - 11 2017 | By

laweta2
Mając problemy z samochodem musimy wzywać pomoc drogową. Często dochodzi do sytuacji, że naprawa na miejscu, tymczasowe doprowadzenie samochodu do sprawności nie może zostać wykonana. Trzeba skorzystać z oferty wynajęcia lawety, z opcji wypożyczenia autolawety. Jak średnio kształtują się ceny takich usług w naszym kraju, co należy wiedzieć o rzetelnym wynajmie pomocy drogowej, jak nie korzystać z pomocy niezbyt profesjonalnych firm?

Nie mając wykupionych specjalnych polis, nie mając ubezpieczenia AC z licznymi dodatkami trzeba będzie ponosić w wielu sytuacjach różnego typu koszty. Czyli pomoc drogowa podstawowa to koszt około 100 zł, maksymalnie wynoszący 150 zł. Jednak taki sztywny cennik obowiązuje tylko i wyłącznie w sytuacji gdy korzystamy z pomocy drogowej w granicach jednego miasta, aglomeracji miejskiej. Transportując uszkodzone samochody pomiędzy miastami, na odległości nie większe niż 100 km musimy do kwoty 100-130 zł doliczyć 1,8 zł do każdego kilometra.

autolaweta4

Dłuższe dystanse to stawki liczone za każdy kilometr. Pamiętajmy o tym, że powyżej 100 km, a do 300 km naliczone zostaną stawki około 1,9 zł za każdy kilometr. Firmy transportowe, pomoc drogowa w takich sytuacjach bierze pod uwagę oczywiście czas w jakim zostanie przeprowadzony transport, a także to jaki jest poziom skomplikowania takiego transportu. Gdy mowa o trudnych transportach należy liczyć się z wyższymi stawkami.

Indywidualny wynajem czyli pożyczamy sobie lawetę. Gdy potrzebna jest autolaweta, laweta do transportu samochodów choćby powypadkowych, kupionych gdzieś dalej niż miejsce zamieszkania, to można wynajmować odpowiednie pojazdy do transportu. Doba wynajmu lawet to minimum 100 zł, z kolei korzystając z opcji na wynajem autolawety koszt będzie nawet 3 razy wyższy. Pamiętajmy również o tym, że wszystkie podane kwoty są netto.

http://www.autolawetakrakow.pl/uslugi/pomoc-drogowa-24h-krakow-i-okolice.html

Comments are closed.